100 Kg Çuval Çankırı Toptan Tuz 4x25 Kg

C004ref1016

Yeni ürün

84 MİNERALLİ YEMEKLİK TUZ

ÇANKIRI TUZ KAMPANYALI FİYAT

 • Çankırı doğal kristal tuzdan üretilmiştir.
 • Rafine edilmemiştir.
 • Öğütülerek toz hale getirilmiştir.
 • İyot ve katkı maddesi içermemektedir.
 • Toptan kristal tuz,100 kg olarak satışa sunulmaktadır.
 • Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliğine göre sofralık tuz olarak tanımlanmaktadır.

Daha Fazla Detaylar

3 500,00 TL

3 905,00 TL

-405,00 TL

392 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi

Çankırı Toptan Tuz 100 Kg

            Vücutta bulunan tüm hücreler hücre suyu içerisinde yüzer. Suyun hücreden geçmesine ise tuz yardımcı olur. Dolayısıyla su içmek ne kadar gerekliyse, tuz alımı da oldukça gereklidir. Tamamen doğal olarak üretilen Çankırı kaya tuzu insan sağlığı üzerinde çok sayıda olumlu etkilere sahiptir.

            Rafine edilmiş sofra tuzundan farklı olan Çankırı tuzu hiçbir kimyasal madde eklenmeden hazırlanır. Düzenli olarak tüketildiğinde, vücuttaki asit ve baz oranını dengeler. Dolaşım sistemi üzerinde ve organlarda olumlu etkilere sahiptir. Kan basıncının dengelenmesine yardımcıdır.

            Yüksek tansiyon hastalarının kaya tuzu kullanmasında fayda vardır. Kullanılması durumunda tansiyonu dengeleyici özelliği bulunur. Tansiyonun çıkmasına sebep olan etkenleri ortadan kaldırmaya yardım eder. İlaç değil; faydalı bir gıdadır. Yemeklere ya da salatalara konulabilir.

            Cilt bakımında derinlemesine temizlik için kullanılabilir. İçeriğinde yer alan lityum depresyonun hafifletilmesinde etkili olabilir. Kilo kontrolü sağlanabilir. Kemik erimesi ve gut hastalığı gibi rahatsızlıkların tedavisine iyi yönde etki edebilir. Unutkanlık ile ilgili sorunlara çare olabilir. Cilt lekelerini ve çilleri gidermek için belirli aralıklarda cilt üzerine uygulanabilir. Etkili bir bakım sağlar.

            Sağlıklı özellikleriyle kaya tuzu ürünleri, sofralarımızın yeni tercihi haline gelmiştir. Toz halde ki Çankırı tuzu ürünleri sofralarda kullanılabilmektedir.

            Özel öğütücü makinelerde öğüterek yemeklik haline getirilen granül ve toz halde ki doğal kaya tuzlar, sıradan ürünlere nazaran daha sağlıklıdır. Piyasada ne yazık ki karışım yapılmış kaya tuzları da vardır. Çankırı kaya tuzu ürünleri rafine edilmemiştir ve içerisinde kimyasal madde yoktur. Yüzde yüz doğal kaya tuzu özellikleriyle sağlıklı özelliklere sahiptir. Akciğer hastalıklarına iyi geldiği bilinen bu ürünler, sağlıklı kullanım özelliklerine sahiptir.

 Kampanyalı Fiyatla Toptan Alın Güvenle Kullanın

            Tuz dünyasının en sağlıklı ürünleri içerisinde yer alan kristal kaya tuzu ürünlerinin, kanın yapısını bozmadığı bilinmektedir. Ayrıca yapılan açıklamalar ışığında beyinde damar tıkanıklığına neden olmamaktadır. Yapay iyotlu rafine tuzlar, sıvı haldeki kanı donuklaştırabilmektedir. Bu nedenle vücutta kan dolaşımı zorlaşır. Buna bağlı olarak kalp rahatsızlıkları meydana gelebilir. Bu nedenle kalp hastaları tuz yemekten korkar. Kaya tuzu ürünleri ise doğal ve faydalı içeriğe sahiptir. Doktorun tavsiye ettiği ölçüde kalp hastaları bu tuzu belirli miktarda kullanabilir. Yapay iyotlu ve katkılı olan tuz ürünlerinin fazla kullanılması tansiyon hastalığına da neden olabilir. Bu nedenle sağlık açısından doğal kristal kaya tuzları tercih edilmelidir.

Bir Yorum Yaz

100 Kg Çuval Çankırı Toptan Tuz 4x25 Kg

84 MİNERALLİ YEMEKLİK TUZ

ÇANKIRI TUZ KAMPANYALI FİYAT

 • Çankırı doğal kristal tuzdan üretilmiştir.
 • Rafine edilmemiştir.
 • Öğütülerek toz hale getirilmiştir.
 • İyot ve katkı maddesi içermemektedir.
 • Toptan kristal tuz,100 kg olarak satışa sunulmaktadır.
 • Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliğine göre sofralık tuz olarak tanımlanmaktadır.

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(3)
2021-02-08

Tekrar çalışacağız

Daha önce denediğim bir tuz değildi. Hem rafine edilmemiş, hem de doğal bir tuz. Zaten bu yüzden tercih ettik. Fiyat olarak bizce gayet uygun. Kargo konusunda çok özenli davranıyorlar. İşine özen veren insanlarla çalışmayı sevdiğimiz için tekrar bu firma ile çalışacağız.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-02-04

Kaliteli tuz

İnternet üzerinde yapacağınız küçük bir araştırma ile, marketlerde satılan rafine tuzların aslında ne kadar zararlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Fakat Çankırı tuzu böyle değil. Gerçekten çok ama çok kaliteli bir tuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2019-03-18

Fiyatı Uygun

Bursa'da açılan fuardan bu tuzun 5 kilosuna 70 TL ödedim. Ancak hem kız kardeşim hem annem hem de biz olmak üzere üç eve paylaştıracağım. Fiyatı piyasada ki Çankırı kristal tuzlarada göre çok uygun. Umarım kalitesi de öyle olur.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

 
Soru

Bir Soru Sorun

capthca

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

-

Menu