Iğdır Tuzu 

Türkiye’nin tahmini olarak 200 yıllık doğal kristal kaya tuzu ihtiyacını karşılayabilecek rezerve sahip Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde yer alan tuz mağarasından çıkarılan Iğdır kaya tuzu önemli kaynaklarımız arasında yer almaktadır.

Hem yemeklik sofra tuzu hem de sanayi tuzu gibi farklı amaçlarla çıkarılan Iğdır kristal tuzu, daha çok doğu da yer alan illerimiz başta olmak üzere Adana ili ve doğu ülkelerine gönderilmektedir.

Türkiye’de genel olarak kaya tuzu denildiğinde aklımıza ilk olarak Çankırı tuzu gelse de ülkemizde birçok kristal kaya tuzu mağaraları yer almaktadır. Bu mağaralardan birisi de Iğdır tuz mağarasıdır.

Çankırı Tuz çalışanları kontrolünde çıkarımı sağlanan Iğdır kristal kaya tuzu, artık Türkiye’nin tüm illerine gönderilmekte ve tüm illerinden sipariş edilebilmektedir. Sitemizde Çankırı kristal kaya tuzu ve diğer bütün tuz çeşitlerimiz rafine edilmeden ve doğal olarak öğütülerek uygun ve indirimli fiyat seçenekleriyle müşterilerimize gönderilmektedir.

Iğdır tuzu içerisinde nadir de olsa bulunan iyot maddesi, tuzun kendi doğal iyodudur. Ayrıca sitemizde satılan ve sipariş edilen tüm tuzlar, sanayi atığı gibi kimyasal ve zararlı maddeleri asla bulaşmaz.

Yapılan araştırmalar, Iğdır tuz mağarasından birçok medeniyetin kaya tuzu çıkardığını göstermektedir. Hititler, Osmanlı İmparatorluğu, İran, Ermeniler doğal kristal tuz çıkarmıştır.

İstanbul kristal kaya tuzu ihtiyacının karşılanmasını sağlayan, Türkiye’nin bütün illerine hizmet sağlayan Çankırı Tuz, ürünlerini en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştırmaktadır.

Gösterilen 1 - 1 arasındaki 1 öğe
Gösterilen 1 - 1 arasındaki 1 öğe

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu