Kar ve Yol Tuzu

1 Ürün var.

            Ham tuzun özel araçlar kullanılarak kırılması sonucu elde edilir. Kara yolları ve gıda sektöründe kar ve yol tuzu kullanımı oldukça yaygındır. Tuz, buzun içerisine girdiği zaman asetik çözeltisi sayesinde çözünme sağlar. Kış aylarında yoğunlukla tercih edilir. Buzlanmayı önleyici etkisi vardır. Araçların yolda düzgün bir şekilde gide...

            Ham tuzun özel araçlar kullanılarak kırılması sonucu elde edilir. Kara yolları ve gıda sektöründe kar ve yol tuzu kullanımı oldukça yaygındır. Tuz, buzun içerisine girdiği zaman asetik çözeltisi sayesinde çözünme sağlar. Kış aylarında yoğunlukla tercih edilir. Buzlanmayı önleyici etkisi vardır. Araçların yolda düzgün bir şekilde gidebilmesi için tuzlama yapılmasına ihtiyaç vardır. Sabah erken saatlerde bu işlemin gerçekleştirilmesi buzlanmayı önleyebilir.

            Buzlanmanın olumsuz etkilerinden korunmak için tercih edilir. Yol tuzu, lastiklerdeki yol tutuş seviyesini artırır. Sürücüler için güvenli bir sürüş keyfi sunar. Buzlanmadan kaynaklanan kazaları en aza indirir. İnsan sağlığını koruması açısından son derece önemlidir. Birikmiş karların donmasını engellemek amacıyla yollara dökülebilir. Karlı havalarda kullanılması oldukça faydalıdır.

Devamı
Daha fazla
Showing 1 - 1 of 1 item