KİŞİSEL BAKIM TUZU VE ÜRÜNLERİ 

Kişisel bakım tuzu ve ürünleri içerisinde yer alan ürünler Çankırı tuzu ve diğer tuz mağaralarından çıkarılan ve doğal şekilde belirli bir formata sokulan kristal kaya tuzları ve doğal mağara kilidir. Bu ürünleri aşağıda ki şekilde sıralayabiliriz:

Tuz sabunu: Diğer adı kaya tuzu sabunu olan ürün, kristal kaya tuzunun belirli ölçülerde kesilmesiyle üretilmiştir. Sanılanın aksine sabun olmasına rağmen köpürmez. Sedef, egzama, sivilce, kepeklenme gibi cilt rahatsızlıklarına yardımcı olmasına dönük tercih edilebilmektedir.

Ayak ve Banyo Tuzu: Kil yoğunluğu yüksek olan iri veya toz halde ki kristal kaya tuzundan üretilmektedir. Ayak sağlığı için tercih edilebildiği için kaplıca etkisi oluşturmak için banyolarda da tercih edilmektedir.

Ağız ve Diş Tuzu: Nane ve karanfil aromasını alabileceğiniz ağız ve diş bakım tuzu toz halde ki doğal kaya tuzunun daha da inceltilmesinden oluşmaktadır.  Dengeli kullanımıyla ağızda ki zararlı bakterilerin ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Cilt kili: Tuz mağarasından çıkarılan kil kütlelerinin toz haline getirilmesi sonucu oluşturulmuştur. Demir, çinko, alüminyum, kalsiyum gibi mineraller açısından zengindir. Yaygın kullanım şekillerinden birisi papatya suyu ile birliktedir.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu