Kırşehir Kaya Tuzu

8 adet ürün var.

Kırşehir kaya tuzu, Kırşehir ilinin ağırlıklı olarak Tepesidelik köyü ve Çiçekdağı ilçesinden çıkarılan doğal kristal kaya tuzu çeşididir. Türkiye'nin önemli kaynakları arasında yer alan Kırşehir tuzu, diğer kaya tuzu çeşitlerinde olduğu gibi kapalı halde bulunan tuz mağaralarından çıkarılmaktadır. Çankırı Tuz çalışanları tarafından elle toplana...

Kırşehir kaya tuzu, Kırşehir ilinin ağırlıklı olarak Tepesidelik köyü ve Çiçekdağı ilçesinden çıkarılan doğal kristal kaya tuzu çeşididir. Türkiye'nin önemli kaynakları arasında yer alan Kırşehir tuzu, diğer kaya tuzu çeşitlerinde olduğu gibi kapalı halde bulunan tuz mağaralarından çıkarılmaktadır. Çankırı Tuz çalışanları tarafından elle toplanarak doğal şekilde öğütülerek satışa sunula Kırşehir kristal kaya tuzları, kullanım şekline bağlı olarak çeşitli boyutlarda kırılmakta ya da öğütülmektedir. 

Sitemizde yer alan  Çankırı kristal kaya tuzu ve Kırşehir tuzu gibi hiçbir sofralık tuz çeşidi rafine edilmemiştir ve yapay iyot maddesi ilave edilmemiştir. İçerisinde ki iyotlar tuzun kendi doğal iyotudur.

Çankırı Tuz online satış ve sipariş sitesinden en uygun fiyatlara doğal Kırşehir tuzu satın alabilirsiniz!

Devamı
Daha fazla
Showing 1 - 8 of 8 items