Yumuşatma ve Arıtma Tuzu Tablet Tuz 

Yumuşatma ya da arıtma tuzu olarak nitelendirilebilecek olan tablet tuz, genellikle su arıtma ya da yumuşatma cihazlarında kullanılan bir tuz ürünüdür. Tablet tuz bu tarz cihazların daha verimli kullanılması ve su kalitesinin artırılması için kullanılabilir.

Yumuşatma ve Arıtma Tuzu Ne İşe Yarar?

Arıtma ya da yumuşatma tuzu, genellikle su arıtma teknolojileri kapsamında kullanılan cihazlarda kullanılır. Bu cihazlar içerisinde, suyun sert olmasını sağlayan magnezyum ve kalsiyumu filtre eden bir reçine bulunur. Zaman içerisinde bu reçine üzerinde çok fazla magnezyum ve kalsiyum birikir ve bu da cihazın filtreleme özelliğini zayıflatır. Bu sebeple de reçinenin arındırılması ve yeniden kullanılabilmesi adına su arıtma tuzu devreye girer.

Yumuşatma ya da arıtma tuzu, başta Çankırı tuzu olmak üzere diğer kristal kaya tuzu ürünlerinden de üretilebilir. Aynı zamanda arıtma ve yumuşatma tuzu, rafine edilerek içinde bulunan yabancı maddelerden arındırılmış bir tuzdur. Bu sebeple arıttığınız ya da yumuşattığınız suyun kalitesini ve su arıtma cihazınızı olumsuz olarak etkilemez.

Bu kategoride hiçbir ürün bulunmaktadır, daha sonra tekrar deneyiniz.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu