Yozgat Tuzu 

Yozgat kristal kaya tuzu, Yozgat ilinin Sekili beldesinde yer alan tuz ocağından çıkarılmaktadır. Yozgat tuz ocağından çıkarılan kristal kaya tuzlar Türkiye’nin tuz ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlıyor.

Yozgat tuzu sadece gıda olarak değil tekstil, sanayi, hayvancılık, yem ve karayollarında da kullanılmaktadır.

Çankırı, Yozgat, Nevşehir bölgesinde ki kaya tuzları bizzat Çankırı Tuz çalışanlarınca elle toplanarak çıkarılmaktadır.  Diğer bölgelerimizden çıkarılan tuzlar Çankırı tuz kontrolünde çıkartılmaktadır. Hem çıkarılan kristal kaya tuzlar hem de çıkarma işleminde hijyen kurallarına dikkat edilmektedir.

Çankırı tuz, Çankırı tuzu dışında dünya üzerinde yer alan diğer doğal tuz çeşitlerini de satmaktadır. Ülkemizin ve dünyanın neresinde olursa olsun Çankırı kristal kaya tuzu, Yozgat Seki tuzu, himalaya tuzu, deniz tuzu gibi tüm doğal kristal tuz çeşitlerini en uygun fiyatlarla sipariş olanağı sağlamaktadır.

Çıkarılan tüm tuz çeşitlerinin özellikle doğal yapısının korunmasına dikkat edilmekte ve tuzun çıkarılırken ki doğallığını korumasına dikkat edilmektedir. Ayrıca Çankırı kaya tuzu, Yozgat kristal tuzu gibi sitemizde satışı yapılan hiçbir tuz rafine edilmemektedir ve yapay iyot maddesi ilave edilmemektedir. Tuz içerisinde nadirde olsa yer alan iyot, tuzun kendi doğal iyotudur.

Gösterilen 1 - 1 arasındaki 1 öğe
Gösterilen 1 - 1 arasındaki 1 öğe

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu