Çankırı Sole Tuz

5 adet ürün var.

Sole kullanımı ve yapımında kullanılan kristal Çankırı tuzu, kristal kaya tuzunun en saf halidir. Sole tuz, sahip olduğu gramaja göre farklı fiyatlara sahip olabilmektedir ve farklı boyutlarda ki doğal ambalajlarına konulmaktadır. Kristal kaya kütlesi şeklinde kaya tuzu mağarasından çıkarılan kristal kaya tuzları, tokmakla doğal şekilde kırılara...

Sole kullanımı ve yapımında kullanılan kristal Çankırı tuzu, kristal kaya tuzunun en saf halidir. Sole tuz, sahip olduğu gramaja göre farklı fiyatlara sahip olabilmektedir ve farklı boyutlarda ki doğal ambalajlarına konulmaktadır. Kristal kaya kütlesi şeklinde kaya tuzu mağarasından çıkarılan kristal kaya tuzları, tokmakla doğal şekilde kırılarak satılmaktadır. Bu süreçte kristal tuz içerisinde yer alan doğal minerallerde bozulma ya da kayıp yaşanmamaktadır. Kristal tuz, rafine edilmeye müsait bir tuz çeşidi değildir. Bu nedenle bu şekilde ki tuzlar güvenle sipariş edilebilir. Sole kristali, yapay iyot katkı maddesi içermez. İçerisinde yer alan iyot kendi yapısında ki doğal iyottur.  84 mineral içeren Çankırı sole tuz, çeşitli faydaları için yalama tuzu şeklinde de kullanılabilir.

Dünyada ki en değerli kaynaklardan birisi olan ve milyonlarca yıl öncesinden günümüze gelen Çankırı tuzunun en saf hali Çankırı sole tuzdur. 

Çankırı saf kristal kaya tuzu, temizdir ve göl tuzları gibi sanayi atıkları gibi kirleticilere sahip olma riski taşımaz. Mineralli kristal tuz, Çankırı kaya tuzunun en saf ve temiz halidir.

Devamı
Daha fazla
Showing 1 - 5 of 5 items