İndirimli Fiyat! Toptan Kristal Tuz 50 Kg Expand
Toptan Kristal Tuz 50 Kg
 • Toptan Kristal Tuz 50 Kg
 • Toptan Kristal Tuz 50 Kg

Toptan Kristal Tuz 50 Kg

cankirituz.com

Yeni

DOĞAL KRİSTAL ÇANKIRI KAYA TUZU 50 Kg

84 MİNERALLİ TUZ

 • Çankırı doğal tuzundan üretilmiştir.
 • Rafine edilmemiştir.
 • Öğütülerek toz hale getirilmiştir.
 • İyot ve katkı maddesi içermemektedir.
 • Toptan kristal tuz,50 kg olarak satışa sunulmaktadır.
 • Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliğine göre sofralık tuz olarak tanımlanmaktadır.

Daha Fazla Detaylar

283 Ürünler

275,00 TL

Vergi Dahil

450,00 TL Vergi Dahil

-175,00 TL

8042a16ec37f45d1ac527c35275ff4c3.jpg
 • Alışveriş Güvence Sistemi
 • Kapıda Ödeme Seçeneği
 • Kolay İade
 • Güvenli Alışveriş
100,00 TL ve üzeri kargo bizden

Toptan Kristal Tuz 50 Kg

           Vücudun tüketmesi gereken tuz miktarı Çankırı kaya tuzu ile karşılanabilir. Tamamen doğal olarak üretildiği için sağlık üzerinde olumsuz etkileri olmaması, tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

            Japonya, Fransa, Güney Kore ve Norveç gibi ülkelerde yüksek miktarda tuz tüketilir. Buna rağmen tansiyon yüksekliği ve kalp hastalığına bağlı gerçekleşen ölüm oranları son derece düşüktür. Tuz, doğal olarak tüketildiğinde oldukça faydalıdır.

            Demir, potasyum, magnezyum ve selenyum gibi mineraller bakımından zengin olan Çankırı tuzu yemeklerde kullanılabilir. Ayrıca daha iri olarak satışını yaptığımız granül olanlar değirmen içerisinde öğütülebilir. Kullanımı son derece pratiktir. Toptan 50 kilogram olarak alacağınız kristal tuzu uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Sindirim sisteminizin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

            Cilt için oldukça faydalı olan kaya tuzu sinüs iltihaplarının azalmasında etkilidir. Soğuk algınlığı tedavisinde fayda sağlayabilir. Fabrikasyon işlemlerinden geçen sofra tuzu gibi mineral kaybına uğramadığından oldukça değerlidir.

            İnsan vücudunun temel ihtiyacı olan bazı mineralleri içerisinde barındırır. Sık sık hasta olunmasına engel olur. Enerji artışına yardımcıdır. Vücuda gereğinden fazla stres yüklenmesine izin vermez. Hatta önemli bir stres gidericidir. Yeterli miktarda günlük olarak tüketilebilmesi mümkündür.

            Milyonlarca yıllık oluşum sürecinden günümüze kalan kristal kaya tuzları, günümüzün sağlıklı ürünleri içerisinde yer alır. Yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz en önemli tuz, Çankırı tuzu ürünleridir.

            Şeffaf olan,  rafine edilmemiş ve toptan olarak alabileceğiniz kaya tuzu ürünleri yemeklerde gönül rahatlığıyla kullanılır. Rafine edilmediğinden doğal olarak zararlı maddeler de eklenmez. Yapay iyot ve bilinmeyen kimyasal maddeler bulunmaz. Doğal kaya tuzu içerisinde yer alan ve nadir olarak bulunan iyot, tuzun içerisinde yer alan doğal iyottur.

            Vücudun enerji ihtiyacını karşılayan ve ihtiyacı olan seksen dört minerali bünyesinde barındıran Çankırı kaya tuzu, vücudumuz için gerekli olan doğal pek çok minerali bir arada bulundurmaktadır.

            Kalp hastaları için yapay iyotlu ve içerisinde pek çok kimyasal madde bulunan tuzlar kadar zararlı değildir. Rafine edilmiş tuza İyodun yanı sıra birçok zararlı madde de karıştırılmaktadır.

            Son zamanlarda tuz konusunda bilinçlenen insanlar, doğal kristal kaya tuzu ürünlerine yönelmeye başlamıştır. Kanın yapısını bozan ve damar tıkanıklığına neden olan yapay iyotlu ve katkılı tuzlar, birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Vücut yapısı için faydalı olan bu doğal tuz ürünleri, kilo ile satılmaktadır. Kimyasal katkı maddesi içeren tuzların aksine sağlıklı özelliklere sahiptir.

             Doğal kristal tuz gıda dışında lamba olarak kullanıldığında nefes açıcı özelliklere sahip olabilmektedir. Üst solunum yolu enfeksiyonları şifalı özelliklere sahip olduğu bildirilmektedir. Gıda dışında lamba olarak odanızda gece lambası olarak kullanabileceğiniz bu ürünlerin, akciğer solunum yolları enfeksiyonlarını önleyici özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

 

 

Yorum yaz