İndirimli Fiyat! 25 Kg Çankırı Toptan Tuz Expand
25 Kg Çankırı Toptan Tuz
 • 25 Kg Çankırı Toptan Tuz
 • 25 Kg Çankırı Toptan Tuz

25 Kg Çankırı Toptan Tuz

cankirituz.com

Yeni

ÇANKIRI TUZUNDAN ÜRETİLMİŞTİR.

84 MİNERALLİ DOĞAL 25 KG TOPTAN TUZ

 • Çankırı kristal kaya tuzdan doğal olarak üretilmiştir.
 • Rafine edilmemiştir.
 • Öğütülerek toz hale getirilmiştir.
 • İyot ve katkı maddesi içermemektedir.
 • (250 gr x 100 Adet) olarak satışa sunulmaktadır.
 • Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliğine göre yemeklik sofra tuzu olarak tanımlanmaktadır.

Daha Fazla Detaylar

761 Ürünler

150,00 TL

Vergi Dahil

225,00 TL Vergi Dahil

-75,00 TL

8042a16ec37f45d1ac527c35275ff4c3.jpg
 • Alışveriş Güvence Sistemi
 • Kapıda Ödeme Seçeneği
 • Kolay İade
 • Güvenli Alışveriş
100,00 TL ve üzeri kargo bizden

25 Kg Çankırı Toptan Tuz

            Oluşumu milyonlarca yıl öncesine dayanan Çankırı kaya tuzu tamamen doğaldır. Pek çok hastalığın tedavisinde olumlu etkisi vardır. İçerdiği yoğun mineraller bakımından sağlığa faydalıdır.

            Hiçbir kimyasal madde içermeyen Çankırı tuzu gıda ve kozmetik sektöründe yoğunlukla kullanılır. Yemeklere öğütülerek katılabilir. Cilt bakımı ve temizliğinde de kullanımı mümkündür. Vücudun asit ve baz dengesini korumaya yardımcıdır.

            Toptan 25 kilogram olarak aldığınız kaya tuzu vücudun önemli miktarda ihtiyacını karşılar. Yükselen kan şekeri gibi rahatsızlıklarda vücutta tuz oranı azalır. Bu gibi durumlarda doğal tuz tüketilmesi gerekebilir. Çünkü vücut su gibi tuza da ihtiyaç duyabilir. Hatta binlerce yıl boyunca tuza beyaz altın denildiği de bilinir. Rafine edilmemiş tuzu yemeklerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

            Rafine tuzlar vücutta ödem oluşmasına neden olabilir. Doğal üretilenler ise tam tersine vücuttan ödem atılmasına yardımcı olur. Metabolizmanın düzenli çalışması sağlanabilir. Saf yapısını koruyan tuz yemeklere yoğun bir lezzet katar.

            Çankırı doğal kaya tuzu daha lezzetli yemekler pişirebilmek için de tercih edilir. İşlem görmemiş tuz ile vücutta oluşan tuz açığını en doğal şekilde kapatmış olursunuz.

            Yapay iyotlu ürünlere nazaran son derece doğal olan Çankırı tuzu istediğiniz etkili mineralleri bir arada bulunduruyor. Yemeklerde rahatlıkla kullanılan Çankırı doğal kristal kaya tuzu ürünlerimiz, rafine edilmemiştir ve iyot ve katkı maddesi içermemektedir

            Doğal olmayan kaya tuzu ve diğer tuz çeşitleri dışındaki tuzlar rafine edilmektedir ve insan vücuduna zararlı olan pek çok kimyasalı içermektedir. Fırınlarda ısıtılarak üretilen rafine tuzlar, içerisindeki faydalı mineralleri de kaybetmektedir. Az bir miktarı kanın akışkanlığını bozmaktadır. Bu nedenle sağlıklı ve doğal Çankırı kaya tuzu tercih edilmelidir.

             Kristal Kaya tuzları rafine edilmemiştir ve içerisinde zararlı maddeler yoktur. Ayrıca satışını yaptığımız bu doğal tuzlara yapay İyotlularda ki gibi ek kimyasal maddeler eklenmez. Kırmızı, siyah, yeşil ve gri gibi farklı renklerde ki rafine edilmiş tuzlar zararlı madde taşır. Bunların dışında şeffaf renkli olanlarda zararlı madde bulunmaz.

 

Derece 
2019-03-18

çankırı tuzu

Şimdiye kadar ağız tadımızı bozan rafine tuz tüketmişiz. Çankırı tuzu tükettiğimiz zamandan beri hem yemeklerimiz daha lezzetli oluyor hem de yediğimiz tuzun ne olduğunu biliyoruz.

Yorum Yaz !

Yorum yaz