1 Kg Çankırı Sofrada Öğütme Tuzu

C006ref1017

Yeni ürün

84 MİNERALLİ ÖĞÜTÜLMEMİŞ TUZ

ÇANKIRI SOFRADA ÖĞÜTME TUZU

 • Çankırı kaya tuzundan doğal olarak üretilmiştir.
 • Rafine edilmemiştir.
 • İri tanelidir ve taş değirmende öğütülmüştür.
 • İyot ve katkı maddesi içermemektedir.
 • Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliğine göre yemeklik sofra öğütme tuzu olarak tanımlanmaktadır.

Daha Fazla Detaylar

40,00 TL

3881 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi

1 Kg Çankırı Granül Sofrada Öğütme Tuzu

            Granül tuz, toz olarak çekilen kristal kaya tuzunun daha iri taneli halidir. Granül tuzun diğer adı sofrada öğütme tuzudur. Sofrada öğütme tuzu, toz halde ki tuza göre daha yavaş dağılmaktadır. Bu nedenle soğuk ve hazır gıdalardan ziyade sıcak gıdalarda kullanılması tavsiye edilir. Çankırı sofrada öğütme tuzunu tuz ve baharat değirmenlerinde öğüterek kullanabilirsiniz.

            Tuzsuz yemek olmaz. Ancak rafine tuz tüketiminden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Özellikle kalp damar hastaları tuzdan kaçar. Bunun en önemli nedeni katkılı ve yapay iyot ilaveli tuzların kanın yapısını bozmasıdır. Kanın akışkanlığını ortadan kaldıran katkılı ve yapay iyotlu tuzlar, kalbin çalışma temposunu bozar. Bu nedenle tamamen doğal ve kimyasal içeriklere sahip olmayan kristal kaya tuzu ürünlerinin tercih edilmesi tavsiye edilir. Doğal kaya tuzu ürünlerinde faydalı birçok element bulunur. Bu maddeler, insan vücudunun bütün ihtiyacını karşılayabilmektedir. Kristal tuz seçenekleriyle tuza şifa getiren bu ürünler, birçok kişi için rafine tuzlara göre önemli bir alternatiftir. Vücudun ihtiyacı olan birçok faydalı minerali bünyesinde barındıran bu ürünler, Çankırı tuzu ürünleri kategorisinde satışa sunulmaktadır.

            Sağlıklı beslenmenin en önemli yolu, doğal tuz tüketiminden geçer. Katkısız olmasından dolayı Çankırı granül tuzu oldukça değerlidir. Tamamen doğal olarak üretilen kristal kaya tuzu görünüm olarak bulgur ile benzerlik gösterir. Hiçbir şekilde fabrikasyon işlemden geçmemiştir. İçinde 84 mineral bulundurması bakımından oldukça sağlıklıdır.

            Böbreklerdeki asidin temizlenmesine yardımcı olan kristal tuz yemeklere lezzet katar. 1 kiloluk özel ambalajında saklanan tuzu gönül rahatlığı ile sofralarınızda kullanabilirsiniz. Beyin hücrelerinizde oluşan asit fazlalığının giderilmesini sağlayabilirsiniz.

            Önemli miktarda lityum içeren Çankırı kaya tuzu çeşitli ruhsal sorunların giderilmesinde etkilidir. Vücuttaki serotonin ve melatonin düzeyini arttırabilir. Olumlu duygular içerisinde olmanıza katkı sağlar.

            Vücuttaki stres düzeyini azaltır. Uyku problemi yaşayanlar için büyük bir yardımcıdır. Uykuyu düzenleyerek, bu konuda yaşanan sorunları en aza indirir. Kanserden korunmada önemli bir etkisi vardır.

            Doğal tuz, boğazdaki balgam oluşumunu önler. Kemik yapısını güçlendirir. Diyabet tedavisinde olumlu etkileri vardır. Düzensiz olan kalp ritminin düzene sokulmasına yardımcıdır. Tansiyon düzenleyici bir rolü vardır. Kuru öksürüğün tedavisinde yardımcı gıda maddesi olarak kullanılabilir. Cilt bakımı için tercih edilebilir.

 Hastalıklardan Korunmak İçin Sağlıklı Tuzu Tercih Edin

            Günümüzde hastalıklardan korunmak için sağlıklı tuzun tercih edilmesi gerekir. Kristal tuz ürünlerinin doğal olması ve vücudun ihtiyacına cevap vermesi, bu tuza olan ilgiyi artırmıştır. Yapay iyotlu ve katkı maddeli ürünlere nazaran granül, parça ya da toz halde ki Çankırı kaya tuzu ürünleri çok daha sağlıklıdır. Sağlıklı yaşam için doğal tuz ihtiyacımızı doğal kristal tuzlardan karşılamalıyız.

Bir Yorum Yaz

1 Kg Çankırı Sofrada Öğütme Tuzu

84 MİNERALLİ ÖĞÜTÜLMEMİŞ TUZ

ÇANKIRI SOFRADA ÖĞÜTME TUZU

 • Çankırı kaya tuzundan doğal olarak üretilmiştir.
 • Rafine edilmemiştir.
 • İri tanelidir ve taş değirmende öğütülmüştür.
 • İyot ve katkı maddesi içermemektedir.
 • Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliğine göre yemeklik sofra öğütme tuzu olarak tanımlanmaktadır.

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(6)
2021-02-05

bu fiyata daha kalitelisini bulamazsınız.

Yanında kaya tuzu ile gönderilen tuz değirmeni ürünlerine bakarsanız, bu fiyata daha kalitelisini bulamazsınız.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-02-04

Yemeklerimizin ve sofralarımızın tadı tuzu

Yemeklerimizin ve sofralarımızın tadı tuzu, artık Çankırı doğal kaya tuzu.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-02-03

Teşekkür

1 kilo granül, 1 kilo da öğütülmüş çankırı tuzu aldım. Hem temiz, hem de kuru bir ürün. Teşekkürler.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-01-30

Teşekkür ederimmm


Bu firmadan daha önce tuz lambası almıştım. Ürünü öyle bir paketlemişler ki, daha önce hiçbir firmada böylesini görmemiştim. Çankırı granül kaya tuzu elinize ulaştıktan sonra değirmenlerde öğüterek sofralarda kullanmaya başlayabilirsiniz. 1 kiloluk paketlerde ve kilitli poşetlerin içinde öğütülmüş olarak geliyor. Her şey için teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-01-29

Tansiyon rahatsızlığım için çok faydası oldu

Daha önce Çankırı seyahatim sırasında bu tuzdan almıştım. Fakat Çankırı’dan döndükten sonra bir daha bulamadım. Çankırı Tuz Lamba sayesinde şimdi tekrar ürüne ulaşabiliyorum. Bu tuzun tansiyon rahatsızlığım için çok büyük faydası oldu. Bu yüzden artık sadece Çankırı tuzu kullanıyorum.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2019-03-17

Tereddüt Etmiştim

Başta tereddüt ettim ama ürün açıklamalarda anlatıldığı gibi ve granül olarak geldi. Çok teşekkürler.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

 
Soru

Bir Soru Sorun

capthca

Aynı kategorideki diğer ürünler: 25

-

Menu