1 Kg Çankırı Kaya Tuzu Expand
1 Kg Çankırı Kaya Tuzu
 • 1 Kg Çankırı Kaya Tuzu
 • 1 Kg Çankırı Kaya Tuzu

1 Kg Çankırı Kaya Tuzu

cankirituz.com

Yeni

84 MİNERALLİ KRİSTAL SOFRA TUZU

 • Çankırı kristal kaya tuzundan doğal olarak üretilmiştir.
 • Rafine edilmemiştir.
 • Öğütülerek toz hale getirilmiştir.
 • İyot ve katkı maddesi içermemektedir.
 • (250 gr x 4 Adet) olarak satışa sunulmaktadır.
 • Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliğine göre sofra tuzu olarak tanımlanmaktadır.

Daha Fazla Detaylar

917 Ürünler

9,00 TL

Vergi Dahil

8042a16ec37f45d1ac527c35275ff4c3.jpg
 • Alışveriş Güvence Sistemi
 • Kapıda Ödeme Seçeneği
 • Kolay İade
 • Güvenli Alışveriş
100,00 TL ve üzeri kargo bizden

1 Kg Çankırı Kristal Kaya Tuzu

Tuz denildiği zaman ilk akla gelen Çankırı kaya tuzu ürünüdür. Bu ürünün en önemli özelliği doğal olmasıdır. Mağaralarda ve dağlarda milyonlarca yıllık oluşum sürecinden sonra meydana gelir. Faydalı kullanım özelliklerine sahip bu tuz, diğer zararlı iyotlu tuzlara nazaran zararsızdır. Yemeklerde güvenle kullanılan bu ürünler, birçok hastalığın şifasıdır. Çankırı tuzu ürünlerimizin doğal yapısı, sağlıklı özelliklere sahiptir.

 Yemeklik olarak kullanılan Çankırı tuzu vücudun ihtiyacı olan mineralleri bünyesinde barındırır. Bu mineraller doğal kristal kaya tuzu ürünlerinde bulunmaktadır. Son yıllarda yapay iyot katkılı rafine tuzların zararı anlaşılmıştır. Doktorlar birçok hastaya rafine tuz yasağı getirmiştir. Yapılan bazı açıklamalara göre piyasada yer alan yapay iyot ve katkılı tuzlarda bulunan zararlı maddeler, kalp ve damar hastalığına neden olabilmektedir. Aynı zamanda akciğer ve karaciğer fonksiyonlarını da bozabilmektedir. Tansiyonun yükselmesinde veya düşmesinde etkili rol oynayan yapay iyotlu katkılı tuzlar, yerini doğal sağlıklı kristal kaya tuzlarına bırakıyor.

Neden Çankırı Kristal Kaya Tuzu Tüketmeliyiz?

Hücrelerde oluşan su ve tuz kaybı sonucunda vücut otomatik olarak tuz alımı için çaba gösterir. Tuz ihtiyacı belirgin bir hal aldığında açlık hissi de yoğun bir şekilde yaşanır. Sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmek isteyenlerin ise, öncelikli tercihi Çankırı tuzu olmaktadır.

  Vücudun her durumda tuza ihtiyacı vardır. Rafine olmamış ve doğal olan tuza ihtiyaç çok daha fazladır. Fabrikasyon işlem görmüş olan sofra tuzları sağlığa zararlı olarak bilinir. Bu nedenle rafine edilmemiş olan kristal doğal tuz tercih edilmesi çok daha sağlıklıdır. İşlem görmüş tuzlarda ki mineraller yok olurken; işlem görmeyen tuzlar mineral oranını korur. Kristal kaya tuzu ile tat alma duyularınızı yenileyebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde yaşamı sürdürmede etkili olan Çankırı kaya tuzu  doğal içerikli bir üründür.

Vücudun ideal bir şekilde çalışmasını sürdürmesi açısından doğal tuz kullanımı oldukça önemlidir. Gerekli tuz ihtiyacını doğal içerikli bu üründen sağlayarak, sağlığınızın korunmasına katkıda bulunabilirsiniz. Tuzun doğal ve ideal düzeyde alınması durumunda metabolizma hızlanabilir ve enerji düzeyinizde artış görülebilir. Bu nedenle içeriğinde katkı maddesi bulunmayan tuzu tercih edebilirsiniz.

Sadece Gıda Olarak Kullanılmaz Ayrıca Havayı Temizler

            Vücudun ihtiyacı olan mineralleri karşılayan bu ürünler tuz lambası olarak kullanıldığında aynı zamanda havayı temizlemektedir. Havayı temizlemesi nedeniyle akciğer sorunu olan kişiler için şifa kaynağıdır. Nefes darlığı, bronşit, öksürük ve astım gibi hastalıklara iyi geldiğe bilinmektedir. Havada ki mikroorganizmaların temizlenmesinde önemli rol oynar.

Derece 
2019-03-18

Tansiyonuma iyi geldi

Ürünün büyük parçalı kristal halini geçen yıl Çankırı'dan satın almıştım. Uzun yıllar tuz tüketmiyordum ancak bu tuz benim tuza olan hasretimi giderdi. Şimdi ince halini alıp deneyeceğim. Aynı etkiyi alırsa daha yüksek miktarda alacağım.

Derece 
2019-03-17

Öğütülmüş Toz Halinde Değil mi

İyi günler. 3 kg almayı düşünüyorum. Bu ürününüz öğütülmüş toz halinde değil mi?

Derece 
2018-04-07

Teşekkür

Teşekkürler, ürünüm zamanında ulaştı.

Yorum Yaz !

Yorum yaz