Kristal Kaya Tuzu Nereden Alınır?

cankiri-kaya-tuzu

Doğal Kristal Kaya Tuzu Nerede Satılır?

  • Çankırı kaya tuzu ve doğal kaya tuzu başta olmak üzere yeryüzünde bulunan tüm kristal tuzları satın alabileceğiniz cankirituz.com sitesinden Türkiye’nin her yerinden online olarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Cankirituz.com sitesinden sadece perakende tuz alışverişinizi değil toptan kaya tuzu ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

  • Kurumsal numaramız olan 08502550210 numaralı sipariş hattımızı arayarak doğal kaya tuzu satın alabilirsiniz.
  • 05531888054 numaralı WhatsApp hattımızdan siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Türkiye’nin Çankırı tuzu sitesi cankirituz.com’dan ödemelerini havale/eft  ve kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca cankirituz.com’dan satın alabileceğiniz tuzların ödemesini teslimatta/kapıda ödeyebilirsiniz. Cankirituz.com sitesinden yapacağınız 100 TL üzeri alışverişlerde kargo bedeli alınmamaktadır.

Kaya Tuzu Satın Alırken Dikkat Etmenizde Yarar Var

Daha önce alışveriş yapmadığınız ve bilgi sahibi olmadığınız bir yerden Çankırı tuzu, himalaya tuzu, diğer kristal kaya tuzu ve tuz çeşitleri alırken aldığınız tuzun iri halde olmasını tavsiye ederiz. Çünkü iri taneli ya da kütle halde alınamayan toz halde ki tuzlara maalesef sağlıklı olmayan rafine tuz karıştırılabilme ihtimali yüksektir.  Çankırı kristal kaya tuzu ya da diğer tuz çeşitlerinin doğal olması yetmez öğütme sürecinin nasıl yapıldığı da önem taşımaktadır. Eğer imkanınız varsa satın aldığının kristal tuz kütlelerinin öncelikle taş değirmende öğütülmesini sağlayınız. Eğer kaya tuzunu aldığınız yerde taş değirmen yoksa ve demir değirmen mevcutsa ilgili değirmenin sağlığa uygun koşullara sahip olmasına ve küflü olmamasına dikkat etmelisiniz.

Cankirituz.com’un amacı başta Çankırı kaya tuzu olmak üzere diğer doğal kristal kaya tuzu ve tuz çeşitlerini doğal haliyle aracısız şekilde müşterilerine ulaştırmaktır.

Maalesef piyasa da Çankırı tuzu adı altında Çankırı tuzuyla hiçbir ilgisi olmayan kaya tuzları satılmaktadır. Öncelikle belirtmeliyiz ki orijinal ve doğal Çankırı kaya tuzunun rengi beyazdır, tadı keskindir ve toz hali oda sıcaklığında bir süre sonra sertleşir. Sofralık Çankırı tuzu tuz ocaklarından nadir olarak çıkmaktadır.

Eğer bulunduğunuz yerde Çankırı kristal kaya tuzu yoksa doğal olması koşuluyla diğer kristal kaya tuzu çeşitlerini de alabilirsiniz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere bilmediğiniz yerlerden tuz alacaksanız her ihtimale karşı iri taneli ve kütleler halinde almanızı önerebiliriz.

En çok tükettiğimiz gıdalar arasında yer alan tuzun kalitesi ve doğallığı sağlıklı yaşam için önemlidir. Bizde cankirituz.com ekibi olarak bu bilinçle kaya tuzu mağarasından çıktığı haliyle Çankırı tuzu ve diğer tuz çeşitlerini müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Çankırı kaya tuzu en doğal haliyle ve indirimli fiyatlarla cankirituz.com sitesinden alınır.